O nás

Anetta Vaculíkova a Janica Lacova, ambasádorky Food Foundation Jamieho Olivera pre Slovensko v projekte Food Revolution, založili občianske združenie Jem iné, sídliace v priestoroch Starej Tržnice v historickom centre Bratislavy a vytvárajú tak platformu pre nadšencov zdravého jedla prostredníctvom školy varenia a poctivej cateringovej výroby. V rámci svojich edukačných programov ako je Food Revolution alebo Skutočne zdravá škola sa snažia o zlepšenie kvality stravovania u detí a mládeže. Ich dlhodobou snahou je zvyšovať kvalitu stravy a úroveň stravovania v školských jedálňach, nemocniciach, ale aj v domovoch dôchodcov a seniorských centrách. Vznik oboch organizácií bol reakciou na aktuálnu situáciu v oblasti verejného stravovania v štátnych stravovacích zariadeniach ako aj na nárast civilizačných ochorení na Slovensku. Používanie nekvalitných surovín, nevyvážená strava, nárast obezity, ekonomicky neefektívne vedenie kuchýň – to sú nedostatky, s ktorými sa v súčasnosti môžeme stretnúť v školách či nemocniciach a na verejnosti.