Podporte rozvoj zdravej a udržateľnej kultúry stravovania vo vašej škole

Pridajte sa k viac 35 školám na Slovensku, ktoré navštevuje viac ako 70000 žiakov a k viac ako štyrom stovkám škôl v Čechách, ktoré už zlepšujú svoju kultúru stravovania.

Skutočne zdravá škola je komplexný celo-inštitucionálny program

"Vzdelávanie pre udržateľný rozvoj nie je len o výučbe trvalej udržateľnosti a pridávanie nového obsahu do osnov a vzdelávacích lekcií. Školy by sa mali zmeniť na miesta učenia a získavania skúseností pre trvalo udržateľný rozvoj, a preto by mali všetky svoje procesy orientovať na zásady udržateľnosti. Aby bolo vzdelávanie pre udržateľný rozvoj efektívnejšie, musia byť vzdelávacie inštitúcie ako celok transformované. Takýto komplexný prístup ku vzdelávaniu má za cieľ začlenenie udržateľnosti do všetkých aspektov vzdelávacej inštitúcie. Zahŕňa prehodnotenie učebných osnov, prevádzku školy, organizačnú kultúru, aktívne zapojenie žiakov a študentov, vedenie a riadenie , vzťahy s miestnym spoločenstvom a výskum "(UNESCO, 2014).

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací