Taliansky Dolce vita

31. 5. 2020
Skutočne zdravá škola

Redaktorka magazínu Emma, Veronika Nováková, ktorá dhé roky so svojim manželom a synom - dnes už školákom - Lorenzom, žije v talianskom Toskánsku, nám prezradila, prečo talianske deti tak milujú špagety. A vlastne nielen talianske. Zdá sa, že špagety a taliansku kuchyňu milujú azda všetky deti na svete.

Počnúc jaslami, ktoré by ste v Taliansku zachytili pod šarmantným názvom "škôlkarske hniezdo", kde z detí vychovávajú malých gurmánov, cez škôlku, v ktorej sa deti starajú o svoje záhradné políčka, až po školu, kde sa obed zvyčajne skladá z primi a secondi piatti, to ani zďaleka nie je s výváženým stravovaním až také ružové ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Len z najlepších surovín

Ako spomína Veronika, recept na prvý príkrm priamo od pediatra hovorí, že treba urobiť silný zeleninový vývar (farmársku mrkvu, zemiak a cukinu variť aj tri hodiny), zeleninu vybrať, poriadne precediť, vmiešať pár lyžíc ryžovej, kukuričnej alebo inej cereálnej kaše, rozmiešať, pridať lyžicu panenského olivového oleja a pred podávaním na chuť posypať strúhaným zrelým parmezánom. Zvláštny zvyk, ale lokálny. U nás by sme skôr odporučili podávať tú rozmixovanú uvarenú zeleninu z polievky. A aj to na začiatok len jeden druh. Ale ako sa hovorí, tu absolútne platí - čo iný kraj, to iný mrav.

Malí gurmáni

Od malinkata však zo svojich detí vychovávajú malých gurmánov, netolerujú plytvanie, či hranie sa s jedlom a snažia sa o to, aby sa deti naučili jesť samostatne. Ak im to sprvu nejde, tak ich nakŕmia, ale len do istého času. Potom sa už od každého dieťaťa očakáva, že bude vedieť držať lyžičku aj vidličku, napiť sa z pohára a odniesť zo stola špinavý tanier. Stravovaním v jasliach si deti automaticky budujú pozitívny vzťah ku všetkým druhom potravín. Napríklad taký listový šalát. Bežne by ho len máloktoré dieťa dobrovoľne zjedlo. A ani ho zjesť nemusí. Ale samotný fakt, že má v jasliach pri hlavnom jedle na- servírované aj dva šalátové listy vytvá- ra zvyk, z ktorého bude ťažiť vo vyššom veku. Hoci ich možno nezje, ale zafixuje si, že k jedlu patrí aj „to zelené“, a skôr či neskôr to aj ochutná. A čo nás najviac oslovilo, je fakt, že mimo času stráveného v jasličkách sa organizujú napríklad pikniky či návštevy fariem spolu s rodičmi. Tomu sa hovorí budovanie vzťahu k prírode a kvalitným potravinám. Tlieskame.

Stolovanie naše každodenné

Deti sa už v jasliach učia zásady stolovania. Učiteľky každý deň urobia tabuľky s menami, pri ktorých rozpíšu aj jednotlivé chody – predjedlo, prvé jedlo, druhé jedlo, príloha, ovocie. Za každý zjedený chod sa dieťaťu dostane plus, za každé odmietnuté sústo mínus. Rodičia si tak pri vyzdvihnutí svojej ratolesti môžu podrobne pozrieť, čo dnes bolo na obed, čo sa dieťaťu ráčilo, a čo odmietlo. Denné menu je zvyčajne vopred starostlivo naplánované. Navrhujú ho odborníci na správnu racionálnu výživu a môže obsahovať len vyberané biologické suroviny.

"V Taliansku sa sladké za hlavné jedlo nepovažuje. Sladké jedlo je len taký dezert". 

Taliani milujú cestoviny a jedia ich snáď každý jeden deň v nejakej podobe. Veronika ďalej vysvetľuje, že rodičia k tomu vedú aj svoje deti už od najútlejšieho veku. Od ôsmeho mesiaca, keď už dieťa prijíma cereálne kaše, obsahujúce lepok, môžu do hry vstúpiť milované cestoviny. Začína sa od tých najmenších tvarov – sú to také miniatúrne bodky. Postupne sa môžu podávať hviezdičky či písmenká. Neskôr nalámané špagety, až kým dieťa nie je schopné zjesť akékoľvek druhy. Talianske deti v reštaurácii zvyčajne jedia „penne“ s paradajkovou omáčkou alebo pestom. Medzi malými gurmánmi je veľmi obľúbená aj „pasta in bianco“ alebo ces- toviny „nabielo“, keď sa uvarené cestoviny premiešajú s maslom alebo olivovým olejom a posypú sa strúhaným syrom. V Taliansku vedie parmezán a grana. Toto jedlo sa podáva aj vtedy, keď sú deti choré a nemajú chuť do jedla. S cestovinami sa talianske deti, jednoducho, stretávajú od začiatku svojej gurmánskej cesty a nikdy s nimi už neprestanú. Ak sa pozriete do komory talianskej „mammy“, určite v nej nájdete cestoviny rôznych druhov a veľ- kostí. Je to celonárodné jedlo a tanierom cestovín sa nikdy nedá nič pokaziť. Takže, keď sa talianskych detí opýtate, čo mali na obed, odpoveď bude veľmi pravdepodobne jasná: pasta!

Začnem so škôlkou, áno, tam mali deti svoje "políčka", kde si sadili zeleninu a jahody a starali sa o to, neustále to kontrolovali. Na to, že to bola štátna škôlka tak boli naozaj v častom kontakte s prírodou. Na farme neboli, ale viem, že niektoré súkromné škôlky nosia deti na farmy. Aj my máme v agriturisme takú minifarmu, máme poníka, ovečky, sliepky, kačky, zajace a morské prasiatka, ale nejeme ich, sú súčasťou agriturismu, taká malá atrakcia pre deti. Stalo sa, že prišla rodinka z Milána, a dieťa (5rokov) nepoznalo sliepku, lebo ju malo zafixované ako to ružové telo zo supermarketu...V škôlke si často niečo piekli, varili, napríklad pečívo alebo na karneval také tipické sladkosti. V čom som ja videla zásadný problém bol príjem ovocia a desiata. Predstav si, že na desiatu mali prvý rok v škôlke ovocie (banány, jablká, mandarinky- podľa sezóny), ale potom si kuchárky povedali, že to nestíhajú čistiť a keďže talianske mamy boli proti tomu, aby deti jedli na príklad neošúpané jablko (smutný fakt je aj ten, že si tu deti naozaj nevedia ani ošúpať mandarinku či banán), tak na miesto ovocnej desiaty nastala desiata vo forme sušienok a slaných krekrov. Ja som každé ráno Lorenzovi robila buď ovocnú šťavu alebo musel zjesť nejaké ovocie, lebo som vedela, že inak celé doobedu dostane dve sušienky a dva krekry, takže príjem vitamínov žiadny. Čo sa týka spracovania jedla a dôsledku na životné prostredie, tak ani tu nemám nič pozitívne. Deti majú na obed zvyčajne prvé jedlo (cestoviny, polievku alebo rizoto, raz za čas aj pizzu), druhé jedlo (mäso, ryby, tunika z konzervy, zeleninová príloha, vaječná omeleta atď), chlieb a ovocie alebo niečo sladké (crostata, puding, zmrzlina), je to teoreticky vyvážené jedlo, ibaže tie deti nie sú zvyknuté jesť toto všetko a mnohé sa po prvom jedle už ničoho nedotknú. Takže sa vyhadzujú haldy jedla a je to podľa mňa zbytočné plytvanie. Mnohé talianske deti totiž nejedia nič iné ako "pasta in bianco"- cestoviny na bielo- bez ničoho, alebo s olejom či s maslom, možno s trochou nastrúhaného parmezánu. Čo môžeš ráno zaškrnúť ako alternatívu- malo by sa to robiť len v prípade, ak má dieťa nejaké ťažkosti, ale pre mnohé mamy to bola jediná  možnosť, aby ich deti vôbec niečo počas dňa (od 8 do 16 hod) zjedli. 

Čo sa týka školy, tak Lorenzo je teraz prvák, a v škole obeduje dvakrát do týždňa. (trikrát do týždna je v škole od 8:30 do 12:30, a dvakrát od 8:30 do 16:30- a vtedy obeduje v škole). Jedlo je rovnaké ako v škôlke, len sú trochu väčšie porcie a stojí o pár centov viac. (Ak by si chcela vidieť konkrétny rozvrh jedál, tak Ti to môžem vyhľadať a preposlať). Aj v škole pretrvávajú v obľube cestoviny (v jedálni pracuje jedna moja kamarátka, takže keď je niečo, čo je dobré, tak si Lorenzo chodí na duplu :-))) ale inak tam nie je veľmi čo chváliť. Podotýkam, že aj základná škola je úplne klasická štátna škola, možno v súkromných to je iné, ale s tým nemám osobné skúsenosti. Mne osobne sa páčia lesné školy a škôlky, ale jednu otvárajú až teraz v septembri, takže som to nestihla bohužiaľ. Mrzí ma, že nemám veľmi pozitívne správy, ale talianske deti nie sú dobrým príkladom. Veď len fakt, že väčšina z nich doma ani neraňajkuje, alebo ak áno, tak sú to kupované sušienky namáčané do mlieka... a potom im rodičia dajú na desiatu čokoládu... ja občas ostávam úplne bez slov, keď mi Lorenzo rozpráva zážitky zo školy a hovorí mi, kto čo mal na desiatu... 

Späť na zoznam

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací