Implementácia programu Skutočne zdravá škola

Stručný návod pre školy - 7 krokov k oceneniu

  • K úspešnému naplneniu kritérií programu postupujte podľa týchto 7 krokov.

Vytvorenie Akčnej skupiny pre zdravé stravovanie

Odporúčame, aby na každej škole uskutočňujúcej program Skutočne zdravá škola, bola ustanovená pracovná skupina, zodpovedná za realizáciu programu. Akčná skupina pre zdravé stravovanie je združenie zástupcov vedenia školy, pedagógov, žiakov a študentov a zamestnancov školskej jedálne podporovaná rodičmi, odborníkmi na stravovanie a vzdelávanie a miestnymi občanmi. Akčná skupina spolupracuje na zlepšovaní úrovne školského stravovania a podporuje vzdelávanie o potravinách a stravovacej kultúre v rámci celého školského života. Akčná skupina si môže dať akýkoľvek iný názov, záleží len na vás. Nižšie nájdete rôzne návody, ako Akčnú skupinu založiť a úspešne viesť:

Dotazníky

Dotazníky vám pomôžu rozanalyzovať aktuálnu situáciu a porovnať stav pred a po zavedení programu na škole.

  1. Dotazník pre žiakov a študentov MŠ a 1. stupeň ZŠ
  2. Dotazník pre žiakov a študentov 2. stupeň ZŠ a stredných škôl
  3. Dotazník pre rodičov
  4. Dotazník pre zamestnancov školy

*Za pomoc pri zostavení funkčného dotazníka pre žiakov materských, základných a stredných škôl ďakujeme prieskumnej agentúre 2muse.

Návody na splnenie kritérií programu

Program Skutočne zdravá škola:

Program Skutočne zdravá škôlka:

Návod ako pracovať s redakčným systémom, ako si aktualizovať údaje o škole a ako pracovať so školským blogom na www.skutocnezdravaskola.sk/admin nájdete tu

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací