Venujte nám 2 %

26. 1. 2024

Podľa celoslovenského prieskumu o vzťahu, návykoch a názoroch detí k zdravému životnému štýlu a stravovaniu, ktorý sme zrealizovali v roku 2021 vyplýva, že takmer polovica opýtaných detí konzumuje jedlá rýchleho občerstvenia niekoľkokrát do mesiaca a častejšie. 22 % konzumuje sladkosti a sladené nápoje na dennej báze a ďalších 33 % niekoľkokrát za týždeň.

Aj vy môžete zmeniť školské stravovanie a potravinovú gramotnosť detí na Slovensku! Pridajte sa k nám, venujte nám 2 % a spoločne to zmeňme! Ďakujeme za vašu pomoc!

Čo pre školy momentálne robíme?

• pripravujeme pravideľné webináre
  • realizujeme analýzy školských jedální po celom Slovensku
  • pomáhame im v plnení kritérií, aby úspešne prešli našim programom
  • zapájame sa do projektov s inými organizáciami a čerpáme inšpiráciu zo zahraničia
  • píšeme nové metodiky na témy ako napríklad:
    • vzdelávanie o jedle a stravovaní,
    • zapojenie rodičov a odborníkov,
    • kultúra stravovania,
    • kritériá programu,
    • implementácia programu na škole

Vedeli ste, že...

Ak majú deti problémy s identifikáciou zdravých elementov v stravovaní, ide hlavne o proteínové doplnky, špeciálne stravovacie režimy ako sú diéty, či určenie rozumnej miery konzumácie mäsa?

Celosvetovo v súčasnosti využíva školské stravovanie o 30 miliónov stravníkov viac ako pred pandémiou na začiatku roka 2020?