Realizujte osvetu žiakov

V spolupráci so Skutečně zdravá škola a Free-Food sme pre vás pripravili sme pre vás niekoľko metodických materiálov, ktoré môžete využiť k predstaveniu témy plytvania jedlom vašim žiakom.

Metodické návody a pracovné listy pre učiteľov

V školskej jedálni alebo na chodbe školy si môžete urobiť výstavu k tématike plytvania potravinami. Podklady k výstave nájdete nižšie:

Výtvarné spracovanie témy “plytvanie”

V rámci hodín výtvarnej výchovy požiadajte žiakov, aby výtvarným alebo grafickým spôsobom vyjadrili svoje pocity z plytvania potravinami. Z výsledných diel môžete urobiť výstavu v školskej jedálni. Najinšpiratívnejšie práce vyzdieľame na našich sociálnych sieťach. Inšpiráciu od brazilských študentov nájdete tu.

Český spolok Zachráň jídlo doporučuje týchto 6 dokumentárnych filmov, ktoré nás určite odnaučí plytvať potravinami.

Na blogu Free-Food, o.z. nájdete množstvo zaujímavých článkov a videí na tému plytvania potravinami.

Propagácia

Dajte vedieť všetkým žiakom a rodičom o tom, že sa vaša škola zapojila do tejto výzvy. Zdieľajte aktivity a výsledky na svojich sociálnych sieťach a označte príspevky vždy @skutocnezdravaskola a #skutocnezdravaskola.