Realizujte osvetu žiakov 

V spolupráci so Skutečně zdravá škola a Free-Food sme pre vás pripravili sme pre vás niekoľko metodických materiálov, ktoré môžete využiť k predstaveniu témy plytvania jedlom vašim žiakom.  

Metodické návody a pracovné listy pre učiteľov 

V školskej jedálni alebo na chodbe školy si môžete urobiť výstavu k tématike plytvania potravinami. Podklady k výstave nájdete nižšie:

Výtvarné spracovanie témy “plytvanie”

V rámci hodín výtvarnej výchovy požiadajte žiakov, aby výtvarným alebo grafickým spôsobom vyjadrili svoje pocity z plytvania potravinami. Z výsledných diel môžete urobiť výstavu v školskej jedálni. Najinšpiratívnejšie práce vyzdieľame na našich sociálnych sieťach. Inšpiráciu od brazilských študentov nájdete tu.

Český spolok Zachráň jídlo doporučuje týchto 6 dokumentárnych filmov, ktoré nás určite odnaučí plytvať potravinami. 

Na blogu Free-Food, o.z. nájdete množstvo zaujímavých článkov a videí na tému plytvania potravinami.

Propagácia

Dajte vedieť všetkým žiakom a rodičom o tom, že sa vaša škola zapojila do tejto výzvy. Zdieľajte aktivity a výsledky na svojich sociálnych sieťach a označte príspevky vždy @skutocnezdravaskola a #skutocnezdravaskola.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací