Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!

27. 9. 2023
ZŠ Važecká, Prešov

Prečo sme prihlásili našu školu do tohto projektu? Čo od tohto projektu očakávame? Aké úlohy je potrebné splniť? Je vôbec potrebné mať na škole takýto projekt?

Tieto otázky nám vírili hlavou pri našom prvom stretnutí s regionálnou koordinátorkou pani Bérešovou. Jej milý prístup a ochota nám pomôcť, vysvetliť ako postupovať, čo nás všetko čaká.... nás uistilo, že robíme správnu vec.  Naša škola – vedenie školy, vedúca školskej jedálne, kuchárky, pedagógovia, upratovačky, rodičia a v neposlednom rade žiaci, chcú aby sme boli zdravá škola, moderná škola. Našu akčnú skupinu tvoria pedagógovia, vedúca školskej jedálne, žiačky 3.roč., 7.roč., 8.roč.. Veríme, že sa k nám časom pridajú aj rodičia.

Na našom prvom stretnutí sme si vytvorili ročný plán. Náš plán je pestrý, akčný, zaujímavý ale hlavne splniteľný. V prvom rade chceme, aby nám v školskej jedálni chutilo, taniere boli prázdne.  Žiaci si vážili jedlo, vedeli si pripraviť pár zaujímavých receptov, spoznali prácu farmárov, našich kuchárok, do školy nosili zdravú desiatu ale hlavne, aby sa zapájali do nášho spoločného projektu „Skutočne zdravá škola“. Nech sme v tom všetci spolu!

Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!  1Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!  1Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!  1Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!  1Aj Važecká bude skutočne zdravá škola!  1