Cukry v prírode

24. 4. 2023
ZŠ Kukučínová, Vranov nad Topľou

Ľudia obľubujú všetko, čo obsahuje cukor. Ale pozor, nie je cukor ako cukor! O tom už vedia aj naši prváci. Určite by vás poučili, že je vhodnejšie dať si ovocie ako sladkosti. Nezabudnite, že na ovocí, by sme si mali pochutnať  ráno, alebo doobedu, kedy spotrebujeme najviac energie, a nie večer pred spaním, kedy sa naše telo chystá na oddych. To však, už určite všetci viete. Ale zamýšľali ste sa niekedy, ktoré ovocie je najsladšie? A či je cukor aj v zelenine? Vďaka našim chuťovým pohárikom a ochutnávke ovocia a zeleniny sme dospeli k názoru, že každé dozreté ovocie je sladké. Na základe pokusu sme zistili, že banán  na našom tanieri bol najsladší, potom  jabĺčko, hruška, kivi a nakoniec mandarinka s pomarančom. O čo zelenina? Ochutnali ste už niekedy cukrovú repu, alebo sladký zemiak? Ak nie, prezradíme vám, že boli omnoho sladšie ako mrkva, či hrášok. Ak neveríte skúste to aj vy, určite vás prekvapí, koľko zrazu budete mať energie. 

Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1Cukry v prírode 1
Späť na zoznam