Dážďovkobranie

5. 6. 2023
ZŠ Dr. Štefana Osuského, Brezová pod Bradlom

Záver projektu "Kompostovanie s Envirožvirkom" a projektu "Návrat ku koreňom" bola  oslava nielen dážďoviek, ale aj pôdy a životného prostredia pod názvom "Dážďovkobranie". Žiaci prvého stupňa učili vo  workshopoch svojich kamarátov a spolužiakov, tiež malých škôlkarov, ale aj veľkých – žiakov druhého stupňa, čo je vermikompostér a aký má význam.  Ako spracovať kuchynský bioodpad pomocou dážďoviek. Dážďovky ho spracujú a premenia na unikátne „čierne zlato“ a „dážďovkový čaj“, ktoré sú bohaté na živiny a látky prospešné pre rastliny ako hnojivo. Vermikompostéry sme predstavili aj rodičom a všetkým, ktorí prišli na naše Dážďovkobranie. Pomocou divadielka o dážďovkách, workshopu  a vlastnej piesne, ktoré si pripravili žiaci prvého stupňa sme ukončili náš projekt. Na záver si všetci mohli pozrieť pripravenú výstavu a pochutnať si na dobrotách, ktoré upiekli a priniesli rodičia, tiež si mohli zobrať  vzorky z unikátneho „čierneho zlata“, alebo „dážďovkového čaju“ pre svoje rastlinky a zasadiť si svoju priesadu zeleniny.

Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1Dážďovkobranie 1