Deň zdravej pizze

9. 2. 2022
SMŠ Benjamín Preschool, Senec

Povedzme si pravdu - pizzu má každý rád :) Dozvedeli sme sa, že tomuto jedlu je venovaný deň a tento rok to bol 9. február. S deťmi sme sa rozprávali, že pizza je známa po celom svete, že existujú rôzne druhy pizze, odkiaľ pochádza a akú máme my osobne radi. Keďže v Benjamin dbáme na nutričné ​​hodnoty našich jedál, našu domácu pizzu sme vyrobili zo zdravších surovín ako je tá obyčajná. Namiesto bielej múky sme použili špaldovú, potom olivový olej namiesto slnečnicového a urobili sme tradičnú margeritu bez salámy a šunky. Príprava cesta na pizzu je jeden veľký experiment sám o sebe. To, čo najprv vyzerá ako tekutina, sa neskôr pomocou droždia zmení na cesto. Deti mohli pozorovať celý proces výroby pizze od prípravy cesta, cez nakladanie syra na pizzu, piekli sme ho v rúre, kým nebol zlatý a chrumkavý a mohli sme ho zjesť - čo bolo na tom samozrejme najlepšie. :)

Deň zdravej pizze 1Deň zdravej pizze 1Deň zdravej pizze 1Deň zdravej pizze 1
Späť na zoznam