Dobrodružná cesta za zdravím

12. 11. 2023
ZŠ Dr. Štefana Osuského, Brezová pod Bradlom

Záver projektu „Dobrodružná cesta za zdravím“ z  programu "HRAVO o ekológii a zdravej výžive s Kauflandom", bolo popoludnie, kde sme v predstavení o chlebíku hovorili o špeciálnej starodávnej odrode pšenice - dvojzrnky. Zozbierali sme mnohé tradičné, dnes už zabudnuté recepty starých mám, z ktorých sme  vytvorili knihy receptov. Vďaka  exkurzii a projektovému vzdelávaniu  sme zistili, aká náročná je cesta od semienka po chlebík. Vôňa domova,  vôňa čerstvého chlebíka a koláčov sa spája so starými rodičmi. Sú pre deti a vnúčatá vzorom,  múdrosťou a  lekárňou života. Kultúrne popoludnie bolo prepojené aj vďake a úcte starým rodičom.  Šikovné a zručné deti vytvorili pestrofarebnú výzdobu školy.  Kreatívne vyrábali desiate plné vitamínov,  ktoré si mohli  po predstavení všetci pozrieť a na záver aj zjesť.  Výstava bola spojená tiež s ochutnávkou koláčov z tradičných receptov nášho regiónu.

Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1Dobrodružná cesta za zdravím 1
Späť na zoznam