Jún u nás

20. 6. 2021
ZŠ Kukučínová, Vranov nad Topľou

Včelár medzi nami

Nakoľko je situácia naďalej komplikovaná kvôli COVIDU, nemohli sme sa zúčastniť exkurzie u včelára. No vyriešili sme to. Ak sme nemohli my k nemu, zbalil sa a prišiel on k nám. Najskôr nám cez video a prezentáciu ukázal ako prebieha rok včelára. Zodpovedal na všetky naše otázky. No omnoho zaujímavejšie bolo, keď sme si mohli chytiť a vyskúšať všetky pomôcky a nástroje, ktoré on denne používa. Samozrejme nechýbala ani sladká odmena v podobe sladučkého medu a výrobkov. Druháci pod vedením Mgr. Figeľovej, nezaháľali a na výtvarnej výchove navrhovali svoje vlastné úle. Všetky naše vedomosti sme potom na hodinách prvoky a prírodovedy ukončili projektom Včela.

Beseda Hygiena Potravín

Naša škola je zapojená pravidelne, už niekoľko rokov, do projektu Viem čo zjem. Aj tento rok k nám zavítala pracovníčka RÚVZ p. Jalčová, ktorá nám porozprávala o hygiene potravín a pripravila si pre nás zaujímavé aktivity. Pre každého z nás mala pripravenú odmenu, krásnu knihu aj s nálepkou. Už sa tešíme na ďalšie naše spoločné chvíle.

Sladké jahody

Tento mesiac na nás nezabúda ani vedúca školskej jedálne. Každý deň sa tešíme na chutné šaláty z čerstvej zeleniny, ktoré s chuťou  zjeme. Ako odmenu nám pripravila plný pohár čerstvých, voňavých a sladučkých jahôd. Jej prekvapenie však malo jednu chybu. Museli sme sa doma deliť.

Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1Jún u nás 1
Späť na zoznam