Návšteva našich kravičiek

15. 9. 2022
ZŠ Kukučínová, Vranov nad Topľou

Žiaci 1. a 4. roč.  sa v školskom roku 2021/2022 zapojili do projektu Adoptuj si kravičku. Celý rok sa svedomite starali v online priestore o svoje kravičky. Zabezpečovali im jedlo, pitie a dbali o ich čistotu. Nebolo to však také jednoduché. Najskôr si museli nazbierať kódy z mliečnych slovenských produktov, ktoré vymenili za dukáty. Nato sme potrebovali pomoc našich mamičiek, ktoré častejšie domov museli nosiť mliečne slovenské produkty od našich kravičiek.  Za dukáty sme potom  kúpili všetko potrebné. Každý mesiac sme sa  zapojili  aj do vedomostnej a tvorivej súťaže. Veľa potrebných  informácii sme získavali cez vzdelávacie videá na stránke Adoptuj si kravičku, alebo z encyklopédii. Našim kravičkám sa veľmi dobre darilo. Za odmenu sme ich mohli na Farme v Čiernom nad Topľou  navštíviť a vidieť naživo. Bolo skvelé si ich pohladkať, či nakŕmiť. Od pána Dvoriaka, ktorý nás sprevádzal na farme, sme sa dozvedeli ešte mnoho zaujímavosti o chove hovädzieho dobytka. Na záver exkurzie sa nás opýtal, či by sa niekto chcel stať farmárom. Našli sa medzi nami aj takí, ktorí raz keď vyrastú, budú určite chovateľmi dobytka. 

Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1Návšteva našich kravičiek 1
Školský blog
Späť na zoznam