Overený tip priamo z kuchyne

9. 6. 2023
Súkromná ZŠ s MŠ BESST, Trnava

Určite v mnohých jedálňach padla otázka, ako sa dá zdravšie "vyprážať" v konvektomate, aby to splnilo vizuálne aj chuťové potreby stravníkov.

Nám sa osvedčilo nasledovné:

Pri pečení v konvektomate na surovinu (iba hladké povrchy – syr, rezeň, cuketa, nie karfiol či brokolica), ktorá je obalená v strúhanke používame rastlinný olej zmiešaný s roztopenou bravčovou masťou (nastriekať na povrch, natrieť alebo ponoriť do oleja s masťou). Pomer olej:masť je 2:1, funguje to aj keby bolo masti menej.

Základ je do strúhanky, v ktorej sa surovina obaľuje pridať červenú papriku (kvôli sfarbeniu), aby výsledný pokrm nebol bledý. Ale nie veľa, lebo výsledný pokrm bude oranžový. Pečieme 180°C na cca 6 min.

Treba vyskúšať :-)

Overený tip priamo z kuchyne 1
Späť na zoznam