Pomazánkový deň

20. 11. 2023
ZŠ Škultétyho, Nitra

Dňa 20.11.2023 mali žiaci III.A triedy blokové vyučovanie zamerané na Zdravú desiatu.  Ako členovia „Skutočne zdravej školy“ i projektu „Viem, čo zjem“ sme sa tentokrát rozhodli obohatiť náš desiatový box o výživné pomazánky. Rodičia prispeli vlastnoručne vyrobenými pomazánkami najrôznejších chutí, pani učiteľka zabezpečila pečivo a zeleninu. Spoločnými silami sme chystali nielen stolovanie a prestieranie, ale prešli sme si aj ozajstnou ochutnávkou. Svoje postrehy a chute sme mohli zdieľať aj na tabuli, kde prebehlo hlasovanie o najchutnejšiu pomazánku. Skvelé bolo, že sme mohli ochutnať aj také, s akými sa možno v rámci svojich domovov až tak bežne nestretávame. V priebehu dňa sme sa dokonca zahrali aj na šéfkuchárov, keďže sme zostavovali jedálny lístok na celý týždeň. Zistili sme, že to nie je vôbec také jednoduché. Zapotili sme sa aj pri „chutnom“ počítaní, kde bol celý pracovný list zameraný na „pečenie“. Svoje predstavy o chutne vyzerajúcom tanieri sme stvárnili na výkres a v závere sa rozlúčili s novými vedomosťami a spokojnými bruškami.

Ďakujeme rodičom za podporu, že  sme si mohli takýto deň zorganizovať.

Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1Pomazánkový deň 1