Šalátový pult v našej jedálni

10. 5. 2023
ZŠ Škultétyho, Nitra

Zdravý životný štýl, o ktorom sa stále toľko hovorí, by mal byť prirodzenou súčasťou každého rozumného človeka. Spadá do neho v neposlednom rade aj zdravá a výživná strava. A keďže základom zdravej výživy je pestrosť a rozmanitosť, naša školská jedáleň sa rozhodla zriadiť pre svojich stravníkov šalátový pult. Našim cieľom je dopomôcť ku konzumácii väčšieho množstva ovocia a zeleniny. Žiaci si samy naberajú do misiek toľko, koľko sa im žiada. Po niekoľkých mesiacoch môžeme skonštatovať, že sa nám takýto spôsob podávania šalátov a kompótov osvedčil a stále sa teší obľube. Veď nie na darmo sa hovorí: „Strava, ktorú konzumujeme, môže byť najbezpečnejšou a najsilnejšou formou lieku.“ Mgr. L. Zahoranová, Mgr. P. Rebejová (Skutočne zdravá škola)

Šalátový pult v našej jedálni 1Šalátový pult v našej jedálni 1Šalátový pult v našej jedálni 1Šalátový pult v našej jedálni 1
Späť na zoznam