Súhrn našich aktivít

6. 6. 2022
Súkromná ZŠ s MŠ BESST, Trnava

Chceme sa stať ozajstnou Skutočne zdravou školou, pretože nám záleží na rozvoji zdravých stravovacích návykov u detí.

Na našej škole je venovaných mnoho aktivít na túto tému. Informujeme o nich na webe školy a aj školskom FB: Facebook

Už 3 roky robíme svoje „Food revolution day“, taktiež sme robili akcie s názvom „Jedz a hýb sa, Vitamínová olympiáda, Svetový deň zdravej výživy, Viem čo zjem“.

Na hodinách Science sa deti učia od 3. ročníka potravinovú pyramídu, aby vedeli rozlíšiť zdravé a nezdravé jedlo. Realizujeme s deťmi deň jablka, deň mlieka – foto som tiež myslím posielala.

Hodín varenia a pečenia sa u nás aktuálne zúčastňuje iba MŠ, má na to samostatne vyhradené priestory. ZŠ na to priestor zatiaľ nemá a do kuchyne žiakov pustiť nemôžeme. Momentálne sme v procese výstavby novej školy, takže plánujeme, aby deti mali aj takúto možnosť. Deti si však vedia napr. na hodinách nejaké jedlo pripraviť a my im to vieme v kuchyni upiecť ☺. Napr. gymnazisti si s učiteľom z Talianska  na hodine pripravili cesto na pizzu.