Kritéria programu Skutočne zdravá škola a škôlka

Čo musíte urobiť, aby sa vaša škola alebo škôlka stali Skutočne zdravou?

Ponúkame dva programy: Skutočne zdravá škola a Skutočne zdravá škôlka. Podmienky pre udelenie certifikátu majú tri úrovne: bronzovú, striebornú a zlatú. Každá úroveň obsahuje špecifické kritériá, ktoré musí škola alebo škôlka splniť.

Aké aktivity Skutočne zdravé školy a škôlky realizujú:

• žiakom poskytují plnú dôveru v účasti na celom procese zmeny - deti získavajú vlastnosti "lídra" a naučili sa upozorňovať na veci, ktoré by sa mali zmeniť.
  • začleňujú tému stravovania, jedla a šetrného hospodárenia v poľnohospodárstve do vzdelávacieho programu
  • nakupujú do školskej jedálne čerstvé sezónne suroviny od miestnych farmárov a remeselných výrobcov.
  • organizujú výlety na miestne farmy
  • usporadúvajú na škole farmárske trhy a komunitné aktivity
  • ponúkajú kurzy varenia pre žiakov a rodičov
  • pestujú na školskej záhrade vlastné ovocie, zeleninu a bylinky
  • zabezpečujú, že obed je v školskej jedálni radostnou spoločenskou udalosťou zároveň je konzumovaný v príjemnej a kľudnej atmosfére.

Kritéria Skutočne zdravej školy a škôlky

Nižšie nájdete stručný prehľad toho, čo vaša škola alebo materská škola musí splniť, aby získala certifikát v každej úrovni.

Návody, ako plniť program a jeho kritéria pre ZŠ, nájdete tu. Návody pre MŠ nájdete tu.

Registrujte vašu školu do programu tu